Sukces Teamu LRP Poland w Bol d’Or

Motocykliści zespołu LRP Poland ukończyli legendarny, 24-godzinny wyścig Bol d’Or na punktowanym, ósmym miejscu w swoje klasie, dzięki czemu w całym sezonie MŚ FIM EWC zostali najwyżej sklasyfikowaną ekipą dosiadającą motocykli BMW.

Bartłomiej Lewandowski, Dominik Vincon i Pepijn Bijsterbosch bez przygód i błędów pokonali blisko cztery tysiące kilometrów, zmieniając się za sterami BMW S1000RR na oponach Pirelli podczas 29 planowych pit-stopów.

Motocykliści polskiego zespołu, obsługiwani przez ekipę studentów i studentek Politechniki Wrocławskiej, ukończyli wymagającą rywalizację na świetnym, jedenastym miejscu w stawce 31 załóg, które dojechały do mety. Wyścigu na wymagającym torze Paul Ricard nie ukończyło aż jedenaście zespołów.

Motocykliści polskiej ekipy zajęli także wysokie, ósme miejsce w klasie EWC. Dzięki trzem punktowanym finiszom na trzy starty w tegorocznych, 24-godzinnych wyścigach wchodzących w skład kalendarza MŚ FIM EWC, Team LRP Poland zakończył sezon na wysokim, dziesiątym miejscu w klasyfikacji generalnej. Polacy zostali najwyżej sklasyfikowaną ekipą dosiadającą motocykla BMW, wyprzedzając nawet fabryczny zespół niemieckiej marki.

Bartłomiej Lewandowski: „To był niesamowity wyścig i wspaniałe zwieńczenie bardzo trudnego, ale też udanego sezonu. Rozpoczynaliśmy ten weekend wciąż mając szansę na tytuł mistrzów świata, a zakończyliśmy jako najwyżej sklasyfikowana ekipa BMW, co jest dla nas nie lada powodem do dumy. Bardzo dziękuję naszemu szefowi technicznemu, Marcinowi Kolanowskiemu, który przygotował dla nas kapitalny motocykl, a także naszym młodym mechanikom, którzy bezbłędnie obsługiwali nasze BMW przez cały sezon, z ogromną pasją i entuzjazmem. Dziękuję także polskim kibicom, którzy dopingowali nas z trybun i na odległość, od startu do mety, dając ogromny zastrzyk motywacji. Sezon 2022 przechodzi do historii, ale my już pracujemy nad bardzo ambitnym programem na przyszłoroczną edycję mistrzostw świata”

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze