Biesiekirski w mistrzostwach świata Moto2

20-letni Piotr Biesiekirski wystartuje w listopadzie w dwóch ostatnich wyścigach sezonu motocyklowych mistrzostw świata Moto2, Grand Prix Algarve i Grand Prix Walencji.

Jedyny Polak w stawce będzie reprezentował hiszpański zespół Pertamina Mandalika SAG Euvic, w barwach którego ściga się w pełnym cyklu motocyklowych mistrzostw Europy Moto2 i z którym startował już w tym roku w dwóch wcześniejszych rundach mistrzostw świata, Grand Prix Katalonii i Grand Prix Aragonii. Dla Biesiekirskiego, który w cyklu Grand Prix debiutował rok temu, będzie to odpowiednio dziesiąty i jedenasty start w mistrzostwach świata.

Wyścig o Grand Prix Algarve odbędzie się 7 listopada o 15:30 polskiego czasu na portugalskim torze Algarve International Circuit, niedaleko Portimao, gdzie zawodnicy mistrzostw świata ścigali się już na początku sezonu w ramach Grand Prix Portugali. Tydzień później sezon mistrzostw świata dobiegnie końca na torze imienia Ricardo Tormo w Walencji, gdzie motocykliści Moto2 ustawią się na starcie w niedzielę, 14 listopada, o 12:20. Tydzień po Grand Prix Walencji Biesiekirski wystartuje z kolei na tym samym obiekcie w ostatniej rundzie mistrzostw Europy Moto2.

Piotr Biesiekirski: „Po dość długiej przerwie od czasu mojego wrześniowego startu w Grand Prix Aragonii czeka nas razem z zespołem bardzo intensywna końcówka sezonu i aż trzy wyścigi w trzy kolejne weekendy. Tory w Portimão i Walencji bardzo mocno się od siebie różnią, ale oba bardzo lubię. Starty w dwóch ostatnich rundach mistrzostw świata to dla mnie przede wszystkim świetne przygotowanie do sezonu 2022 i okazja do nawinięcia na koła kolejnych kilometrów na motocyklu Moto2 w specyfikacji Grand Prix. Rok temu startowałem już w Grand Prix Walencji, dlatego ciekawie będzie wrócić tam po dwunastu miesiącach. Portimão będzie dla mnie z kolei sporym wyzwaniem, ponieważ nigdy nie jeździłem tam tym konkretnym motocyklem, podczas gdy zawodnicy MŚ ścigali się tam już wiosną. Tak czy inaczej nie mogę się już doczekać bardzo intensywnego listopada”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze