Pracowity piątek Biesiekirskiego w Walencji

19-letni Piotr Biesiekirski pokonał podczas piątkowych treningów przed Grand Prix Walencji aż 39 okrążeń, poprawiając swój najlepszy czas sprzed tygodnia i kończąc dzień na 29. pozycji, zaledwie 2,5 sekundy za liderem.

 Zawodnicy motocyklowych mistrzostw świata Moto2 w pełni wykorzystali optymalne warunki panujące na torze imienia Ricardo Tormo, na którym ścigają się drugi weekend z rzędu. Podczas pierwszego dnia Grand Prix Walencji aż 24 z 29 motocyklistów zmieściło się w jednej sekundzie.

Jedyny Polak w stawce zakończył piątkowe treningi w obu uzyskując niemal identyczny czas, 1:37.4, co uplasowało go na 29. miejscu, zaledwie 2,5 sekundy od lidera.

W sobotę zawodnika ekipy NTS RW Racing GP oraz jego rywali czeka trzeci trening wolny, a następnie kwalifikacje. Niedzielny wyścig rozpocznie się o 12:20.

Piotr Biesiekirski: „To był pracowity dzień, który dobrze się dla nas rozpoczął. Przed pierwszą sesją wprowadziliśmy dość duże zmiany ustawień, dzięki którym czułem się na motocyklu bardzo dobrze i byłem w stanie utrzymywać równe tempo. Poprawiłem także swój czas z poprzedniej rundy, ale mimo wszystko liczyłem na więcej. Niestety popołudniu nie byliśmy w stanie zrobić kolejnego kroku. Wyrównałem swój poranny czas, ale nie byłem w stanie pojechać szybciej, choć motocykl prowadził się świetnie. W sobotę spróbujemy jednak podkręcić tempo”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze