Artykuły

Powrót Mercedesa-AMG na tron 24h Nürburgring po 10 latach
Mercedes-AMG przerwał dziesięcioletnie oczekiwanie na zwycięstwo w 24h Nürburgring. Załoga numer 80 zespołu Winward w składzie Maro Engel, Luca Stolz, Fabian Schiller i Maxime Martin triumfowała w 54. edycji legendarnego wyścigu po dramatyczych 24 godzinach rywalizacji na Nordschleife.

Schiller na czele po pierwszym dniu 24h Nürburgring
Pierwszy dzień rywalizacji przed 24h Nürburgring upłynął pod znakiem zmiennej pogody, licznych neutralizacji i trudnych warunków na Nordschleife. Najszybszy w czwartkowych jazdach okazał się Fabian Schiller w Mercedesie-AMG GT3 Evo zespołu Winward Racing, ale uwagę kibiców przyciągał także Max Verstappen, który po raz pierwszy pokonał północną pętlę Nürburgringu nocą.

Mercedes ogłosił skład kierowców na wyścig 24h Daytona
Mercedes-AMG ogłosił składy kierowców na najważniejszy wyścig sezonu IMSA. Niemiecki koncern będzie reprezentowany przez pięć zespołów, w barwach których zobaczymy łącznie 20 zawodników. Aż pięciu z nich ma już na koncie zwycięstwo w prestiżowym, 24-godzinnym wyścigu na torze Daytona International Speedway.

