Znamy zawodniczki W Series na sezon 2022

W najbliższym sezonie W Series będziemy mogli oglądać zmagania 17 zawodniczek podczas ośmiu rund towarzyszących Formule 1.

Pośród 17 kierowców w nadchodzącym sezonie zobaczymy pięć debiutantek. Pierwszą z nich jest 18-letnia Tereza Babickova z Czech, która dopiero co skończyła ściganie w kartingu i ten rok będzie dla niej pierwszą okazją do ścigania się w bolidach. Nową twarzą w W Series będzie również Bianca Bustamente. Dla Filipinki, podobnie jak dla Babickovej, będzie to pierwsza okazja do rywalizacji w bolidzie.

Kolejną przyszłosezonową debiutantką jest Amerykanka Chloe Chambers, która w odróżnieniu od dwóch poprzednich zawodniczek ma doświadczenie w prowadzeniu bolidu. W  2021 roku wystartowała w 14 wyścigach amerykańskiej F4 zdobywając jeden punkt i zajmując 26. pozycję. Chambers wystartowała również w dwóch wyścigach Eastern Pro 4 Challenge, gdzie raz udało jej się stanąć na podium.

Do grona nowych kierowców zalicza się również Emely de Heus. 19-latka z Holandii poprzedni sezon spędziła z ekipą MP Motorsport w hiszpańskiej F4. Sezon zakończyła na 29. pozycji bez zdobyczy punktowych.

Japonka Juju Noda jest ostatnią zawodniczką debiutującą w tym roku. Za kierownicą bolidu 16-latka usiadła po raz pierwszy w 2019 roku startując w trzech wyścigach w USA. Rok później zadebiutowała w duńskiej F4 w której ścigała się dwa lata, łącznie 12 razy finiszując na podium, trzy razy wygrywając.

Oprócz debiutantek, w W Series ścigać się będą również dobrze znane z tej serii zawodniczki. W najbliższym sezonie nie mogło zabraknąć Jamie Chadwick - dwukrotnej mistrzyni W Series, Marty Garcii, Emmy Kimiläinen, Alice Powell czy Abbi Pulling. Stawkę uzupełnią Belén García, Jessica Hawkins, Nerea Martí, Sarah Moore, Bruna Tomaselli, Beitske Visser oraz Fabienne Wohkwend. W tym sezonie, z powodu ataku Rosji na Ukrainę nie wystartuje Irina Sidorkova.

Dave Ryan, dyrektor W Series, komentuje nadchodzący sezon słowami: „Poziom W Series wzrasta, a stawka na 2022 rok jest najsilniejszą od powstania serii. W tym roku poszerzyliśmy program szukania kierowców na Stany Zjednoczone jak i Europę. W sezonie 2022 będziemy mieć reprezentantki 10 różnych krajów. Pięć debiutantek, które wystartują w tym roku po raz pierwszy, są bardzo dobrze przygotowane do najbliższego sezonu”.

„Dwukrotna mistrzyni W Series – Jamie Chadwick – na pewno będzie dążyła do zdobycia kolejnego tytułu, jednak już poprzedni sezon pokazał, że nie jest łatwo wygrać W Series i tego samego spodziewam się w tym roku” – dodał Ryan. „W tym sezonie będziemy towarzyszyć Formule 1 podczas ośmiu wyścigach na trzech kontynentach, jest to niesamowita okazja dla młodych dziewczyn. Jestem bardzo ciekawy jak zawodniczki poradzą sobie na wielkiej scenie i nie mogę doczekać się pierwszego wyścigu sezonu w Miami”.

Kierowca Zespół
Tereza Babickova Puma W Series Team
Bianca Bustamante W Series Academy Team
Jamie Chadwick Jenner Racing
Chloe Chambers Jenner Racing
Emely De Heus Sirin Racing
Belén García Quantfury W Series Team
Marta Garcia CortDAO
Jessica Hawkins Click2Drive Bristol Street Motors Racing
Emma Kimiläinen Puma W Series Team
Nerea Martí Quantfury W Series Team
Sarah Moore Scuderia W
Juju Noda W Series Academy Team
Alice Powell Click2Drive Bristol Street Motors Racing
Abbi Pulling Racing X
Bruna Tomaselli Racing X
Beitske Visser Sirin Racing
Fabienne Wohlwend CortDAO

Źródło: wseries.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze