Znamy zawodniczki W Series na sezon 2022

W najbliższym sezonie W Series będziemy mogli oglądać zmagania 17 zawodniczek podczas ośmiu rund towarzyszących Formule 1.

Pośród 17 kierowców w nadchodzącym sezonie zobaczymy pięć debiutantek. Pierwszą z nich jest 18-letnia Tereza Babickova z Czech, która dopiero co skończyła ściganie w kartingu i ten rok będzie dla niej pierwszą okazją do ścigania się w bolidach. Nową twarzą w W Series będzie również Bianca Bustamente. Dla Filipinki, podobnie jak dla Babickovej, będzie to pierwsza okazja do rywalizacji w bolidzie.

Kolejną przyszłosezonową debiutantką jest Amerykanka Chloe Chambers, która w odróżnieniu od dwóch poprzednich zawodniczek ma doświadczenie w prowadzeniu bolidu. W  2021 roku wystartowała w 14 wyścigach amerykańskiej F4 zdobywając jeden punkt i zajmując 26. pozycję. Chambers wystartowała również w dwóch wyścigach Eastern Pro 4 Challenge, gdzie raz udało jej się stanąć na podium.

Do grona nowych kierowców zalicza się również Emely de Heus. 19-latka z Holandii poprzedni sezon spędziła z ekipą MP Motorsport w hiszpańskiej F4. Sezon zakończyła na 29. pozycji bez zdobyczy punktowych.

Japonka Juju Noda jest ostatnią zawodniczką debiutującą w tym roku. Za kierownicą bolidu 16-latka usiadła po raz pierwszy w 2019 roku startując w trzech wyścigach w USA. Rok później zadebiutowała w duńskiej F4 w której ścigała się dwa lata, łącznie 12 razy finiszując na podium, trzy razy wygrywając.

Oprócz debiutantek, w W Series ścigać się będą również dobrze znane z tej serii zawodniczki. W najbliższym sezonie nie mogło zabraknąć Jamie Chadwick - dwukrotnej mistrzyni W Series, Marty Garcii, Emmy Kimiläinen, Alice Powell czy Abbi Pulling. Stawkę uzupełnią Belén García, Jessica Hawkins, Nerea Martí, Sarah Moore, Bruna Tomaselli, Beitske Visser oraz Fabienne Wohkwend. W tym sezonie, z powodu ataku Rosji na Ukrainę nie wystartuje Irina Sidorkova.

Dave Ryan, dyrektor W Series, komentuje nadchodzący sezon słowami: „Poziom W Series wzrasta, a stawka na 2022 rok jest najsilniejszą od powstania serii. W tym roku poszerzyliśmy program szukania kierowców na Stany Zjednoczone jak i Europę. W sezonie 2022 będziemy mieć reprezentantki 10 różnych krajów. Pięć debiutantek, które wystartują w tym roku po raz pierwszy, są bardzo dobrze przygotowane do najbliższego sezonu”.

„Dwukrotna mistrzyni W Series – Jamie Chadwick – na pewno będzie dążyła do zdobycia kolejnego tytułu, jednak już poprzedni sezon pokazał, że nie jest łatwo wygrać W Series i tego samego spodziewam się w tym roku” – dodał Ryan. „W tym sezonie będziemy towarzyszyć Formule 1 podczas ośmiu wyścigach na trzech kontynentach, jest to niesamowita okazja dla młodych dziewczyn. Jestem bardzo ciekawy jak zawodniczki poradzą sobie na wielkiej scenie i nie mogę doczekać się pierwszego wyścigu sezonu w Miami”.

Kierowca Zespół
Tereza Babickova Puma W Series Team
Bianca Bustamante W Series Academy Team
Jamie Chadwick Jenner Racing
Chloe Chambers Jenner Racing
Emely De Heus Sirin Racing
Belén García Quantfury W Series Team
Marta Garcia CortDAO
Jessica Hawkins Click2Drive Bristol Street Motors Racing
Emma Kimiläinen Puma W Series Team
Nerea Martí Quantfury W Series Team
Sarah Moore Scuderia W
Juju Noda W Series Academy Team
Alice Powell Click2Drive Bristol Street Motors Racing
Abbi Pulling Racing X
Bruna Tomaselli Racing X
Beitske Visser Sirin Racing
Fabienne Wohlwend CortDAO

Źródło: wseries.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1