Zespół Jenner Racing wystartuje w W Series

Zespół Jenner Racing, założony przez byłą mistrzynię olimpijską Caitlyn Jenner, wystartuje w sezonie 2022 W Series. Jenner będzie jednocześnie pełniła funkcję dyrektora zespołu.

„Jako, że jestem zwolenniczką sprawiedliwej rywalizacji, uwielbiam sporty motorowe i staram się wspierać kobiety w sporcie na każdym poziomie – od amatorek po mistrzynie – W Series jest dla mnie świetną serią do rozpoczęcia działalności mojego zespołu” – komentowała Jenner. „Jest to seria, która bardzo motywuje i daje szansę młodym dziewczynom na sukces w sporcie, który wydawał być się sportem typowo męskim. W Series dociera do coraz większej liczby osób na świecie i stwierdziłam, że jest to najlepszy moment, żeby dołączyć do stawki. Z wielką dumą zaczniemy rywalizację w maju i będziemy starać się o zwycięstwa”.

Catherine Bond Muir, dyrektor generalny W Series dodała: „W Series istnieje, by promować kobiety w motorsporcie, ponieważ wierzymy, że mając do dyspozycji takie same narzędzia są w stanie rywalizować na takim samym poziomie co mężczyźni. Naszym celem jest pomoc kobietom w sukcesie w sporcie i kiedy pierwszy raz poznałam Caitlyn było dla mnie jasne, że nasze cele są bardzo podobne. Wiele razy rywalizowała na najwyższym poziomie i na pewno będzie inspiracją dla każdego w padoku. Jestem bardzo podekscytowana, żeby zobaczyć jak Jenner Racing będzie radziło sobie w tym sezonie, a mając za dyrektora jedną z najlepszych lekkoatletek w historii, wszystko jest możliwe”.

Zespół Jenner Racing zadebiutuje podczas pierwszego wyścigu sezonu na torze w Miami, który odbędzie się w dniach 6-8 maja 2022 roku.

Źródło: wseries.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1