Chadwick wygrywa pierwszy wyścig w Austin

Jamie Chadwick po dobrym starcie i czystej jeździe zwyciężyła w pierwszym wyścigu W Series w USA. Druga na mecie była Emma Kimiläinen, natomiast trzecia Alice Powell.

Jamie Chadwick do wyścigu startowała z drugiej pozycji, jednak po dobrym starcie wyszła na prowadzenie, wyprzedając na pierwszym zakręcie Abbi Pulling. Brytyjka nie oddała prowadzenia do końca wyścigu. Zwycięstwo pozwoliło zbliżyć się jej do wygrania tytułu mistrzowskiego – ma 10 punktów przewagi nad drugą w stawce Alice Powell.

„Jestem bardzo szczęśliwa. Startowałam druga, chciałam wykorzystać jak najwięcej okazji, udało się to zrobić jednak to dopiero pół sukcesu” – mówiła świeżo po wyścigu Chadwick.

Wyścig do udanych może zaliczyć druga kandydatka do wygrania serii – Alice Powell. Zawodniczka po nieudanych kwalifikacjach startowała z 10. miejsca, jednak dzięki szybkiej i regularnej jeździe dojechała do mety na trzecim miejscu. Druga do mety dojechała Emma Kimiläinen, która startowała z miejsca piątego.

Nie był to natomiast dobry wyścig dla Abbie Eaton. Brytyjka z powodów technicznych musiała wycofać się z wyścigu. Zawiedzione mogą być również Belen Garcia i Marta Garcia. Hiszpanki startowały odpowiednio z trzeciego i szóstego miejsca, jednak wyścig zakończyły poza punktami.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze