Gosia Rdest zakończyła pierwszy dzień rywalizacji W Series na ulicach Norymbergii z najlepszym czasem. Polska zawodniczka pojechała o 0,011 sekundy szybciej od Beitske Visser.

Cała stawka uzyskała swoje najlepsze rezultaty na torze Norisring podczas popołudniowej sesji. Rdest prowadziła przez większość czasu i choć w pewnym momencie rywalki zepchnęły ją pod koniec pierwszej dziesiątki, Polka odpowiedziała na swoim ostatnim pomiarowym okrążeniu, wykręcając czas 50,983 sekundy.

Zwyciężczyni rundy w Zolder Visser zajęła drugie miejsce, z wynikiem o 0,011 sekundy gorszym. W jednej dziesiątej sekundy straty do Rdest zmieściła się także Fabienne Wohlwend. Jessica Hawkins była czwarta, przed powracającą do rywalizacji po kontuzji Emmie Kimiläinen. Finka pojechała nieznacznie szybciej od liderki klasyfikacji generalnej Jamie Chadwick, a pierwszą dziesiątkę zamknęły Vivien Keszthelyi, Megan Gilkes, Marta Garcia i Alice Powell.

Obie sesje treningowe były przerywane czerwoną flagą. Podczas porannej sesji Esmee Hawkey rozbiła swój samochód w sposób uniemożliwiający jej udział w popołudniowym treningu, natomiast podczas drugiej sesji Miki Koyama obróciła się w szykanie S-Kurve i uderzyła tyłem w barierę.

Kwalifikacje W Series zaplanowano na godzinę 8:50 w sobotę, z kolei wyścig odbędzie się tego samego dnia o 16:10.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race