McLaren będzie korzystać z silników Chevroleta

McLaren będzie korzystać z silników Chevroleta INDYCAR

Brytyjski zespół McLaren poinformował o nawiązaniu współpracy z Chevroletem. Silniki amerykańskiej marki będą wykorzystywane przez ekipę podczas przyszłorocznego wyścigu Indianapolis 500.

„Współpraca z Chevroletem to kluczowy element układanki” – powiedział szef zespołu Bob Fernley. „Posiadanie zwycięskiego silnika poprzedniej edycji stawia nas w dobrej sytuacji. Szybko nawiązaliśmy współpracę z zespołem Chevroleta, gdzie pracują sami profesjonaliści oraz pasjonaci wyścigów”.

McLaren ogłosił jak dotąd, że przystąpi do przyszłorocznego wyścigu Indianapolis 500 wraz z Fernando Alonso. Zespół zamierza ustanowić swoją bazę na terenie Stanów Zjednoczonych i stworzyć samodzielny program, z zamysłem regularnych startów w późniejszym czasie. Na tym etapie nie jest wykluczone, że McLaren wystawi więcej niż jeden samochód w Indy 500.

Po raz ostatni samochód McLarena był napędzany silnikiem Chevroleta w 1972 roku w serii Can-Am. Siedmioletnia współpraca przyniosła wtedy ponad 40 zwycięstw.

Źródło: mclaren.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka