Hunter-Reay: Dedykuję zwycięstwo Wickensowi

Hunter-Reay: Dedykuję zwycięstwo Wickensowi INDYCAR

Ryan Hunter-Reay sięgnął w niedzielę po swoje drugie zwycięstwo w sezonie 2018 IndyCar Series. Amerykanin prowadził przez 80 z 85 okrążeń i triumfował podczas ostatniej wizyty serii na torze Sonoma Raceway.

„To był świetny dzień” – powiedział były mistrz serii. „Miałem wrażenie, że wyścig nie chce się skończyć, tak widocznie jest, gdy cały czas jedzie się z przodu. Za każdym razem, gdy musiałem podkręcić tempo, budowaliśmy przewagę i mogliśmy ją utrzymać. Czapki z głów dla całego zespołu oraz Hondy”.

Hunter-Reay uczestniczył w wypadku na torze Pocono, w którym kontuzjowany został Robert Wickens: „Chcę zadedykować to zwycięstwo Robbiemu Wickensowi i jego walce o powrót do zdrowia. Wspaniale było zobaczyć wiadomość wideo, jaką umieścił w internecie i miejmy nadzieję wróci do nas jak najszybciej”.

Było to 18. zwycięstwo w karierze Amerykanina – najważniejszym triumfem pozostaje wygrana w wyścigu Indianapolis 500, czego dokonał w 2014 roku, dwa lata po wywalczeniu mistrzostwa IndyCar.

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka