Honda zdobywa mistrzostwo producentów IndyCar

Honda zdobywa mistrzostwo producentów IndyCar INDYCAR

Po zakończeniu niedzielnego wyścigu IndyCar Series w Sonomie, prezes Honda Performance Development Art St. Cyr odebrał pierwszy puchar za mistrzostwo producentów dla Hondy od 2005 roku.

To siódmy tytuł dla japońskiego producenta od czasu wejścia do IndyCar w 1994 roku oraz pierwszy od wznowienia rywalizacji silników w 2012 roku. Silniki Hondy odniosły zwycięstwa w 11 z 17 tegorocznych wyścigów, za sprawą sześciu różnych kierowców i pięciu różnych zespołów.

„Co za wspaniały sposób na zakończenie fantastycznego sezonu” – powiedział St. Cyr. „Jedenaście zwycięstw, rozdzielonych pomiędzy pięć naszych zespołów, świadczy o jakości współpracy HPD z naszymi klientami. Ryan [Hunter-Reay] zaprezentował wspaniałą jazdę na koniec sezonu, co dobrze rokuje na St. Petersburg, a inspirująca jazda Alexandra [Rossiego] pokazuje, dlaczego jest on przyszłym mistrzem tego sportu. Gratulacje dla Scotta [Dixona] za wywalczenie piątego tytułu – naprawdę jest najlepszym z naszego pokolenia”.

Honda zakończyła sezon z dorobkiem 1550 punktów – o 382 więcej od konkurującego Chevroleta, który zdobył sześć poprzednich tytułów.

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka