Power wciąż wierzy w walkę o tytuł

Power wciąż wierzy w walkę o tytuł INDYCAR

Na dwa wyścigi przed końcem sezonu IndyCar Series, zwycięzca tegorocznego Indianapolis 500 Will Power traci 68 punktów do lidera klasyfikacji generalnej Scotta Dixona. Pomimo dużej różnicy, Australijczyk zapowiada walkę o swój drugi w karierze tytuł.

„Możemy to wygrać, matematycznie jest to możliwe” – powiedział kierowca Team Penske. „Kiedy przyjechaliśmy do Indy, mieliśmy przed sobą normalny oraz podwójnie punktowany wyścig. Miałem podobną stratę [77 punktów], a po dwóch zwycięstwach prowadziłem dwoma punktami. Zatem jest to możliwe”.

„Nie będzie łatwo. Bardzo trudno odrobić stratę na tym etapie sezonu, bo jak widać ci sami kierowcy finiszują co tydzień w pierwszej piątce, a z nimi właśnie walczy się o mistrzostwo – muszę zatem wygrać wyścig i liczyć na ich pecha”.

„Byliśmy szybcy na każdym torze, po prostu… wszyscy moi rywale łącznie mają jeden nieukończony wyścig, a ja mam w zasadzie pięć. Musiałem odrobić wiele strat i choć pniemy się w górę, to wciąż brakuje nam sporo punktów, szczególnie że zyskujemy w tempie może 10-12 na wyścig”.

Źródło: motorsport.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka