Gade rozstaje się z zespołem SPM

Gade rozstaje się z zespołem SPM INDYCAR

Inżynier wyścigowy Jamesa Hinchcliffe’a w IndyCar Series Leena Gade zakończyła swoją współpracę z zespołem Schmidt Peterson Motorsports po tym, jak jej kierowca nie zakwalifikował się do wyścigu Indianapolis 500.

Gade była jednym z autorów sukcesu zespołu prototypów Audi, mając na swoim koncie trzy zwycięstwa w wyścigu 24 godziny Le Mans. Na ten sezon dołączyła do IndyCar i choć Hinchcliffe zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, brak punktów za Indy 500 skutecznie utrudni mu rywalizację o tytuł mistrzowski.

„To był zaszczyt pracować z tą grupą ludzi” – powiedziała Gade. „Zespół SPM to zgrana i zmotywowana paczka. Próbowaliśmy połączyć nasze doświadczenie z dwóch różnych dyscyplin i stworzyć w ten sposób solidne fundamenty dla naszej współpracy, ale się to nie udało. Życzę wszystkim w SPM powodzenia w Indy 500 oraz mistrzostwach”.

Zespół poszukuje obecnie nowego inżyniera wyścigowego, a obowiązki Gade przejmie tymczasowo dyrektor techniczny Todd Malloy.

Źródło: motorsport.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka