Indianapolis wyrównało nawierzchnię przed Indy 500

Indianapolis wyrównało nawierzchnię przed Indy 500 INDYCAR

Podczas zakończonych testów na torze Indianapolis Motor Speedway kierowcy IndyCar Series mogli po raz pierwszy zapoznać się ze zmianami w nawierzchni, która została wyrównana przed tegorocznym wyścigiem Indianapolis 500.

Po testach producentów, jakie miały miejsce w październiku, prezydent toru Doug Boles poprosił kierowców o opinię na temat stanu nawierzchni – zaledwie dzień później prowadzone zostały badania, w trakcie których pobrano fascynujące próbki przekroju ponad 100-letniej nawierzchni.

Ostatnia warstwa została położona w 2004 roku i jak przyznali zgodnie Scott Dixon i James Hinchcliffe, w niektórych miejscach zdążyły pojawić się wyboje. Łącznie nawierzchnia została wyrównana w 16 miejscach – głównie na wyjściu z drugiego zakrętu, wejściu w trzeci zakręt oraz na wyjściu z czwartego zakrętu.

„Zwrócili uwagę na kilka miejsc, gdzie według nich nawierzchnia uległa zmianie” – powiedział Boles. „Pobraliśmy kilka próbek i zaczęliśmy jeździć wokół toru, aby zrozumieć problemy, jakie się pojawiły. Trzy zewnętrzne linie są niemal idealne – jakby miały zaledwie rok – za to dwie wewnętrzne linie dawały nam powody do niepokoju, ale po zeszlifowaniu nadmiarów i uzupełnieniu ubytków, sądzimy że obecna nawierzchnia może nam posłużyć jeszcze przez trzy do pięciu lat. [Po ostatnim teście] zapytałem Tony’ego Kanaana, Josefa Newgardena, Hinchcliffe’a i Dixona o ich odczucia. Wygląda na to, że uporaliśmy się z problemem”.

Źródło: indycar.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka