Wyścig IndyCar przerwany z powodu ulewy

Wyścig IndyCar przerwany z powodu ulewy INDYCAR

Dramatyczne warunki pogodowe doprowadziły do przerwania niedzielnego wyścigu IndyCar Series w Alabamie po 23. okrążeniu. Rywalizacja zostanie wznowiona w poniedziałek o godzinie 18 polskiego czasu.

Pomimo padającego deszczu, wyścig rozpoczął się zgodnie z planem i kierowcy przejechali pierwszych 12 okrążeń pod zieloną flagą. Kiedy jednak Charlie Kimball zatrzymał swój samochód na środku toru i wywołał pierwszą neutralizację, warunki zaczęły się pogarszać i podczas próby restartu Will Power nie dojechał nawet do pierwszego zakrętu, bowiem obrócił się na prostej i uderzył w barierę.

W tym momencie wyścig został przerwany. Kierowcy pojawili się na torze jeszcze raz, po 37-minutowej przerwie, aby ocenić panujące warunki, lecz brak widoczności uniemożliwiał restart, a półtorej godziny później podjęto ostateczną decyzję o przesunięciu dalszej części zmagań na poniedziałek.

Gdy rywalizacja zostanie wznowiona, zawodnikom pozostanie do przejechania 67 okrążeń, a na zegarze będzie około 75 minut. Zieloną flagę jako pierwszy zobaczy Josef Newgarden, który prowadził przez wszystkie okrążenia niedzielnej części wyścigu. Za nim ustawią się Sébastien Bourdais i Ryan Hunter-Reay.

Do restartu mogą przystąpić wszyscy kierowcy z wyjątkiem Charliego Kimballa, którego samochód został oficjalnie wycofany po kolizji z Edem Jonesem. Uszkodzony samochód Willa Powera został z kolei zatrzymany w parku zamkniętym i wszelkie konieczne naprawy będą mogły zostać przeprowadzone dopiero, gdy rywale wyjadą z alei serwisowej.

Dobór ilości paliwa oraz opon będzie dowolny w momencie restartu, o ile tor nie zostanie określony jako mokry – wtedy obowiązkowe będzie rozpoczęcie na oponach deszczowych.

Klasyfikacja po 23 okrążeniach

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej INDYCAR

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka