Montoya nie wystartuje w Indianapolis 500

Montoya nie wystartuje w Indianapolis 500 INDYCAR

Juan Pablo Montoya potwierdził, że nie będzie w tym roku walczyć o swoje trzecie zwycięstwo w wyścigu Indianapolis 500.

Kolumbijczyk odniósł swój drugi triumf w 2015 roku wraz z Team Penske, z którym to pozostaje związany do dziś. Zespół zadecydował jednak o przeniesieniu kierowcy do programu prototypów IMSA, a także ograniczył swój udział w Indy 500 do czterech aut.

Choć właściciel zespołu Roger Penske początkowo zapewniał, że Montoya otrzyma wolną rękę wobec startu dla innej ekipy, taka możliwość nie zmaterializowała się – chęć zatrudnienia byłego mistrza IndyCar wyrażał Sam Schmidt.

Teraz ten fakt potwierdził sam zainteresowany: „Nie będę się ścigać w Indy 500, bowiem skupiam się na zapewnieniu zwycięstwa zespołowi Acury w IMSA, a także na moim debiucie w wyścigu 24 godziny Le Mans. Z pewnością będę jednak śledzić poczynania moich kolegów z ekipy”.

Zespół wydał w tej sprawie krótkie oświadczenie mówiące, że „nasze stanowisko brzmi, że nasi kierowcy zwykle nie rywalizują przeciwko nam w innych seriach”.

Źródło: motorsport.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka