Karam ponownie wystartuje w Indy 500

Karam ponownie wystartuje w Indy 500 INDYCAR

Były mistrz serii Indy Lights Sage Karam po raz piąty w swojej karierze weźmie udział w wyścigu Indianapolis 500. Amerykanin ponownie będzie reprezentować barwy zespołu Dreyer & Reinbold Racing.

„Myślę, że kilkukrotnie podchodziłem do tego wyścigu nakładając na siebie zbyt dużą presję i myśląc, że mogę, a wręcz powinienem wygrać” – powiedział 22-latek. „Tym razem wiem, że mam zespół i samochód, które mogą umożliwić mi to zwycięstwo, ale najpierw muszę dotrwać do ostatnich okrążeń – wtedy można zacząć atakować. Niestety, kiedy byłem młodszy, atakowałem praktycznie od samego startu”.

„Bardzo zmieniłem się przez ostatnie kilka lat fizycznie, psychicznie, a także pod względem tego, jak się ze sobą obnoszę. Poprzednio byłem zbyt arogancki, ale to opanowałem. Jestem bardziej skupiony niż kiedykolwiek i dużo poważniej traktuję przygotowania do wyścigu”.

Najlepszym wynikiem Karama było dziewiąte miejsce w sezonie 2014, lecz od tamtej pory nie został sklasyfikowany wyżej niż na 28. pozycji.

Inaczej niż w poprzednich latach, zespół Dreyer & Reinbold wystawi dwa samochody w Indy 500. Tożsamość drugiego kierowcy poznamy w przeciągu najbliższych dwóch tygodni, a sam zespół nie wyklucza powrotu do regularnych startów w IndyCar Series.

Źródło: indycar.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka