Cosworth chce powrócić do IndyCar

Cosworth chce powrócić do IndyCar INDYCAR

Brytyjski konstruktor Cosworth ponownie wyraził swoje zainteresowanie powrotem do serii IndyCar jako dostawca silników, kończąc w ten sposób trwającą od 2008 roku.

Jak stwierdził dyrektor zarządzający układów napędowych Cosworth Bruce Wood, największą przeszkodą jest zdobycie finansowania większego producenta: „Mamy wspaniałą historię w wyścigach i jesteśmy chętni znów rywalizować na najwyższym poziomie, wraz z właściwym partnerem. Jesteśmy w stałym kontakcie z ludźmi w IndyCar – taki program można zrobić dużo taniej niż w innych kategoriach i nie trzeba posiadać własnego zespołu. Jeśli znajdziemy właściwego producenta, który to sfinansuje, powrót do IndyCar byłby atrakcyjny”.

Cosworth w przeszłości budował silniki m.in. pod marką Forda i Chevroleta. Dwaj obecni producenci silników IndyCar również korzystają z usług wyspecjalizowanych konstruktorów – jednostki Hondy buduje Honda Racing Development, a silniki Chevroleta buduje warsztat Illmor.

IndyCar stale poszukuje trzeciego dostawcy silników, który mógłby dołączyć do serii w okolicach 2020 roku. Jednym z potencjalnych kandydatów jest Alfa Romeo, o której szansach pozytywnie wypowiedział się niedawno Sergio Marchionne.

„Przez ostatnie miesiące, zwłaszcza po zakończeniu sezonu 2017, odbyliśmy wiele spotkań z producentami w temacie współpracy z IndyCar. Było ich około dziesięciu – z niektórymi spotkaliśmy się po raz pierwszy, z innymi po raz kolejny” – stwierdził dyrektor ds. rywalizacji IndyCar Jay Frye.

Źródło: motorsport.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka