Fittipaldi kontynuuje rodzinną historię

Fittipaldi kontynuuje rodzinną historię INDYCAR

Jednym z tegorocznych debiutantów w serii IndyCar jest Pietro Fittipaldi, wnuk dwukrotnego zwycięzcy Indianapolis 500 Emersona. 21-latek weźmie udział w siedmiu wyścigach dla zespołu Dale Coyne Racing, w tym obu na torze Indianapolis.

Brazylijczyk odbył swoje pierwsze testy za kierownicą samochodu IndyCar w Sebring, a w miniony weekend uczestniczył w dwudniowych jazdach na owalu w Phoenix – miejscu jego planowanego debiutu wyścigowego w pierwszej połowie kwietnia.

„Wielu pyta mnie o [presję]” – powiedział Fittipaldi. „Dla mnie to bardziej honor i przywilej posługiwać się tym nazwiskiem, aniżeli coś negatywnego. Kocham wyścigi i dlatego w nich startuję. Nikt nie może wywrzeć na mnie większej presji niż ja sam – jestem tutaj, by wygrywać; taki jest mój cel. Bycie częścią słynnej rodziny, która wspiera mnie i rozumie wyścigi, może tylko pomóc”.

Fittipaldi poprowadzi Hondę z numerem 19, a jego zespołowym kolegą będzie czterokrotny mistrz serii Sébastien Bourdais: „Świetnie jest mieć Sébastiena za zespołowego partnera. W przeszłości oglądałem jego wyścigi, więc to całkiem fajne. Próbuje mnie uczyć i jest świetny w roli kolegi z ekipy”.

W trakcie pozostałych dziesięciu wyścigów sezonu, Fittipaldiego zastąpi za kierownicą inny debiutant Zachary Claman De Melo.

Źródło: indycar.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka