Rahal pod wrażeniem Sato

Rahal pod wrażeniem Sato INDYCAR

Zwycięzca wyścigu Indianapolis 500 Takuma Sato powrócił do zespołu Rahal Letterman Lanigan Racing na sezon 2018 IndyCar Series. Po testach w Phoenix, pozytywnie o swoim zespołowym koledze wypowiedział się Graham Rahal.

Sato współpracował z zespołem RLL w 2012 roku, kiedy to wywalczył dwa podia. Sezon był jednak usłany awariami oraz kraksami, z których najsłynniejsza miała miejsce podczas wyścigu Indianapolis 500, kiedy to Japończyk próbował na ostatnim okrążeniu odebrać zwycięstwo Dario Franchittiemu.

Od tamtej pory stawał na podium jeszcze czterokrotnie, w tym podczas swoich dwóch zwycięstw na torach Long Beach i Indianapolis. Sezon 2017, spędzony w zespole Andretti Autosport, był według wielu przełomowy w karierze Sato – zajął w nim ósme miejsce w klasyfikacji generalnej i czwarte spośród kierowców Hondy.

Podczas dwudniowych testów w Phoenix, Sato był najszybszy w trzech z czterech sesji i wywarł znakomite wrażenie na Rahalu.

„Myślę, że już pomaga” – stwierdził Amerykanin. „Nasze komentarze są bardzo podobne, a to dobrze. Współpracuje z nim mój dotychczasowy inżynier Eddie Jones, który jest wspaniałym człowiekiem i na pewno bardzo mu pomoże, tak jak to było w moim przypadku”.

Rahal zastąpił Sato w zespole zarządzanym przez swojego ojca Bobby’ego Rahala, lecz nie wpłynęło to negatywnie na relacje pomiędzy obiema stronami i kiedy ekipa zdecydowała się wystawić drugi samochód, wznowienie współpracy było oczywistym wyborem.

„Mój ojciec i Takuma zawsze byli ze sobą blisko, także po jego odejściu. Nawet rok temu, zanim przeszedł do Andretti Autosport, starał się powrócić do zespołu ojca. Są ze sobą bardzo blisko, a jego menedżer Steve Fusek jest naszym przyjacielem. To był dla nas najlepszy wybór”.

„Takuma jest zawsze wesołym i uśmiechniętym człowiekiem, który potrafi znakomicie motywować ludzi – to ważne dla formy naszego zespołu. Nasza ekipa zawsze jest zrelaksowana i świetnie się bawi. Myślę, że przyczyniło się to do naszych sukcesów i ktokolwiek byłby w drugim aucie, musiał do tego pasować”.

Przed rozpoczęciem sezonu w St. Petersburgu, zespół RLL weźmie udział jeszcze w dwóch testach na torach Barber oraz Sebring.

Źródło: nbcsports.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka