Optymizm po pierwszych testach szyby

Optymizm po pierwszych testach szyby INDYCAR

Czwartkowe testy debiutantów IndyCar Series na torze w Phoenix były przerywane przez kilka przejazdów czterokrotnego mistrza serii Scotta Dixona, który jako pierwszy wypróbował nowy element chroniący głowę kierowców.

Nowozelandczyk pojawił się na torze trzykrotnie, w różnych warunkach oświetleniowych. Jego przejazdy przyniosły konstruktywne uwagi, w związku z czym projekt będzie kontynuowany.

„Jest nieco inaczej, patrząc przez coś tak grubego” – powiedział Dixon. „Myślałem, że zniekształcenia będą większe, ale nie stanowią żadnego problemu, podobnie jak odbicia. Najdziwniejsza jest cisza – powietrze nie uderza o kask, zatem czułem się jak w luksusowym samochodzie”.

„Musimy dodać chłodzenie, bo w tej chwili nie ma żadnego przepływu powietrza. Jest kilka elementów, które można poprawić, ale wszystkim należą się wielkie brawa”.

Optymizm wokół proponowanego rozwiązania podziela dyrektor ds. rywalizacji Jay Frye: „Mieliśmy trzy próby i gdyby coś nie szło pomyślnie, zostałyby przerwane. Ukończyliśmy jednak wszystkie trzy etapy – jazdę w świetle dziennym, przy zachodzącym słońcu oraz w nocy. To był bardzo dobry dzień i zyskaliśmy cenne uwagi – nie tyle w kwestii optyki, a sposobie montażu do samochodu”.

„Przed nami wciąż długa droga, ale dzisiejszy dzień był przełomowy. Dotychczas mieliśmy próby w symulatorze i tunelu aerodynamicznym, ale konieczne są testy w prawdziwym samochodzie z prawdziwym kierowcą. Scott jest jednym z najlepszych i świetnie było usłyszeć jego uwagi. To był udany dzień”.

Kolejnym etapem na drodze do finalizacji projektu będą testy na torach drogowych i ulicznych: „Z tego co widzieliśmy w symulatorze, tory uliczne będą większym problemem, bo wszystko jest dużo bliżej niż na owalach czy torach drogowych. To był jednak symulator, więc rzeczywistą odpowiedź poznamy wkrótce”.

Przednia szyba może zostać wprowadzona do użytku najwcześniej pod koniec sezonu 2018.

Źródło: racer.com, racer.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka