IndyCar przeprowadzi pierwsze testy przedniej szyby

IndyCar przeprowadzi pierwsze testy przedniej szyby INDYCAR

Władze serii IndyCar opublikowały zdjęcia przedniej szyby, która zostanie przetestowana w przyszłym tygodniu na torze ISM Raceway w Phoenix.

Pierwszym kierowcą, który sprawdzi nowy element w akcji będzie czterokrotny mistrz serii Scott Dixon. Głównym celem testów na owalu będzie sprawdzenie widoczności o różnych porach dnia, w tym przy zachodzie słońca oraz w pełni sztucznym oświetleniu.

„To był bardzo długi i metodyczny proces” – powiedział prezydent ds. rywalizacji INDYCAR Jay Frye. „Staraliśmy się stworzyć element bezpieczeństwa, który będzie dobrze wyglądać oraz sprawdzać się w każdych warunkach, co poddamy teraz próbie. Każda część samochodu IndyCar musi działać na różnych typach torów oraz w różnych warunkach oświetleniowych”.

Proces tworzenia nowego elementu trwał prawie dwa lata. Do jego wykonania posłużono się materiałem Opticor – tego samego, z którego robione są osłony kokpitów samolotów myśliwskich. Dotychczas element został sprawdzony w tunelu aerodynamicznym oraz w symulatorze.

Władze serii nie chcą deklarować terminu ewentualnego wprowadzenia elementu do rywalizacji.

Źródło: indycar.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka