Harding Racing chce wystawić dwa samochody w wybranych wyścigach IndyCar

Harding Racing chce wystawić dwa samochody w wybranych wyścigach IndyCar INDYCAR

Zespół Harding Racing potwierdził swój udział w pełnym sezonie 2018 IndyCar Series. Etatowym kierowcą ekipy będzie Gabby Chaves. Szef zespołu Brian Barnhart nie wykluczył poszerzenia operacji na kilka wybranych wyścigów.

„Naszym ostatecznym celem jest wystawianie dwóch samochodów w pełnym wymiarze” – powiedział Barnhart. „Nie chcemy jednak dodać drugiego samochodu dla samego faktu, musi on coś wnosić. Przy obecnych ograniczeniach w testach czy czasie podczas weekendów wyścigowych, posiadanie wielu aut ma swoje zalety, ale zdecydujemy się na to tylko wtedy, gdy będzie to z korzyścią dla samochodu Gabby’ego – musimy mieć kierowcę, którego wkład przyda się całej ekipie”.

„Mamy na oku kilka opcji, ale nie zdążyły się one zmaterializować. Wciąż rozważamy wystawienie drugiego auta w Indianapolis, być może także w kilku innych wyścigach, a jeśli wszystko ułoży się po naszej myśli, chcielibyśmy wystawiać dwa samochody przez cały czas”.

Zespół Harding Racing zadebiutował podczas ubiegłorocznego wyścigu Indianapolis 500, a później uczestniczył jeszcze w rundach w Teksasie oraz Pocono.

Źródło: racer.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka