Danica Patrick wystartuje w przyszłorocznym Indianapolis 500

Danica Patrick wystartuje w przyszłorocznym Indianapolis 500 Stewart-Haas Racing

Była zawodniczka IndyCar Danica Patrick ogłosiła swój powrót na czas przyszłorocznego wyścigu Indianapolis 500. Patrick zapowiedziała jednocześnie zakończenie swoich regularnych startów w NASCAR.

Patrick zakończyła swoje starty w IndyCar Series po sezonie 2011, by przenieść się do NASCAR. Pomimo startów w mistrzowskiej ekipie Stewart-Haas Racing, jej najlepszym wynikiem było szóste miejsce podczas wyścigu w Atlancie w 2014 roku. Wobec malejącego zainteresowania sponsorów jedyną kobietą w stawce, SHR zdecydowało się na zakończenie współpracy z Patrick, która nie znalazła nowego zespołu, w którym mogłaby kontynuować swoje starty.

Choć jej regularne starty dobiegły końca, Patrick wystartuje w przyszłorocznym wyścigu Daytona 500 – gdzie w 2013 roku wywalczyła pole position oraz zajęła ósme miejsce. Poza tym, powróci do IndyCar na czas Indy 500. Nie wiadomo jeszcze, w barwach jakich ekip będzie startować.

W czasie swojej przygody z IndyCar, Patrick odniosła jedno zwycięstwo, zdobyła trzy pole position i zajęła trzecie miejsce podczas wyścigu Indianapolis 500 w 2009 roku.

Źródło: motorsport.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka