Więcej opon w IndyCar Series?

Więcej opon w IndyCar Series? INDYCAR

Władze serii IndyCar rozważają zmianę w systemie dystrybucji opon na sezon 2018. Jeśli dojdzie ona do skutku, debiutanci oraz kierowcy spoza pierwszej dziesiątki otrzymają dodatkowy komplet opon w trakcie weekendu.

„Rozważamy to i sądzimy, że będzie to pomocne dla debiutantów” – powiedział prezydent ds. rywalizacji Jay Frye. „Nie jestem przekonany co do kierowców spoza pierwszej dziesiątki, ale na pewno nie otrzymywaliby dodatkowych opon od początku sezonu, bo w tej fazie jeden słaby wyścig może zadecydować o gorszej pozycji w klasyfikacji. Myślimy raczej o wprowadzeniu dodatkowej alokacji po wyścigu Indianapolis 500”.

„Jeśli chodzi o debiutantów, ciągle słyszymy o tym, że potrzebują więcej czasu na torze, lecz zmuszeni są oszczędzać opony w trakcie treningów, więc byłoby to dobre rozwiązanie tego problemu”.

Choć IndyCar skróciło czas na treningi do dwóch 45-minutowych sesji, zespoły nadal decydują się ograniczać swoje przejazdy i oszczędzać w ten sposób opony na kwalifikacje. Dodatkowy komplet opon pomógłby utrzymać więcej samochodów na torze.

„Debiutanci skorzystają na przejechaniu większej ilości okrążeń. Jeśli chodzi o [kierowców spoza pierwszej 10.], większa ilość samochodów na torze podczas treningów będzie korzystna dla promotorów”.

„Musimy tylko zadbać o właściwe zaimplementowanie przepisu, by kierowcy spoza pierwszej dziesiątki byli tam z rzeczywistych powodów. Oni również skorzystaliby z dodatkowego czasu na poprawę swoich słabości”.

Źródło: racer.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka