Schmidt rozważa zatrudnienie Montoyi

Schmidt rozważa zatrudnienie Montoyi INDYCAR

Sam Schmidt zdradził, że podjął rozmowy z Juanem Pablo Montoyą na temat startu w przyszłorocznej edycji Indianapolis 500. Współwłaściciel zespołu Schmidt Peterson Motorsports przyznał jednak, że wymagałoby to znalezienia dodatkowego finansowania.

Zespół ogłosił wczoraj, że ich regularnymi kierowcami w sezonie 2018 IndyCar Series będą James Hinchcliffe i Robert Wickens. Na czas wyścigu Indianapolis 500 może do nich dołączyć jeszcze Montoya, którego zatrudnieniem jest zainteresowany Schmidt.

Kolumbijczyk jest częścią Team Penske, lecz nie zmieścił się w składzie na wyścig Indy 500 i otrzyma możliwość startu w barwach innego zespołu.

„Decyzja Rogera [Penske] o nie wystawieniu Juana w Indy otworzyła przed nami drzwi i podjęliśmy już rozmowy na ten temat” – powiedział Schmidt. „Byłoby to bardzo interesujące i dobrze pasuje, ze względu na jego status kierowcy Acury”.

„Musielibyśmy zdobyć jednak finansowanie. Do tej pory zajmowaliśmy się kwestią utrzymania Jamesa [Hinchcliffe’a] i wzmocnienie drugiego samochodu, lecz teraz możemy już zacząć przyglądać się sytuacji z Indy. Zawsze wystawialiśmy na ten wyścig dodatkowy samochód i ponownie mamy taki zamiar, ale nie mieliśmy jeszcze czasu na planowanie”.

Źródło: motorsport.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka