Penske potwierdza powrót do trzech samochodów

Penske potwierdza powrót do trzech samochodów INDYCAR

Sezon 2017 był ostatnim, w którym Team Penske wystawił cztery samochody w pełnym cyklu IndyCar Series. Taką informację potwierdził właściciel ekipy Roger Penske.

Team Penske wygrał 10 z siedemnastu tegorocznych wyścigów, a wraz z Josefem Newgardenem sięgnął po mistrzostwo serii. W związku z rozpoczęciem nowego programu w IMSA Championship, sugerowano że zespół może ograniczyć się do trzech samochodów.

Z zespołu IndyCar odejdzie Hélio Castroneves, który został potwierdzony jako jeden z etatowych kierowców programu Acury. Brazylijczyk wciąż będzie brać udział w wyścigu Indianapolis 500, gdzie zespół wystawi dla niego czwarty samochód.

Choć przez chwilę sugerowano, że Chevrolet może nakłonić Penske do pozostania przy czterech samochodach – co ma związek z pozostaniem Andretti Autosport przy silnikach Hondy – taka możliwość została teraz wykluczona.

Jak stwierdził Penske, rozszerzenie zespołu do czterech samochodów w sezonie 2015 było możliwe tylko ze względu na konieczność pozyskania i wyszkolenia personelu do przyszłego programu Acury: „Trzeba brać pod uwagę sponsoring i możliwość pełnego sfinansowania samochodów. W przeszłości wystawialiśmy dwa auta, później trzy, a na końcu cztery – ilość doświadczonych ludzi potrzebnych do prowadzenia programu sprawia, że nie zrobilibyśmy tego bez dalszego planu. Nie mielibyśmy czterech samochodów w IndyCar bez programu [IMSA] na horyzoncie”.

Ograniczenie programu IndyCar oznacza, że szansy na kolejny występ dla Team Penske w Indianapolis 500 nie dostanie Juan Pablo Montoya, który w 2015 roku odniósł ostatnie zwycięstwo dla ekipy: „Będziemy mieli tylko trzy samochody w pełnym sezonie i dodatkowy dla Hélio [na Indy]”.

Źródło: racer.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka