Gutiérrez trzynasty w swoim pierwszym wyścigu owalnym

Gutiérrez trzynasty w swoim pierwszym wyścigu owalnym INDYCAR

Były kierowca Formuły 1 Esteban Gutiérrez ma za sobą pierwszy w karierze start na torze owalnym. Kierowca Dale Coyne Racing był 13. w niedzielnym wyścigu IndyCar Series na torze Iowa.

Meksykanin zakwalifikował się do wyścigu na 18. pozycji, lecz po starcie spadł na 20. lokatę. W miarę upływu kolejnych okrążeń, Gutiérrez stopniowo piął się w górę stawki, by na 92 okrążenia do mety zajmować ósmą lokatę. Choć był on w stanie dotrzymywać tempa większości rywali, musiał ustąpić kierowcom, którzy dysponowali świeższymi oponami w ostatniej fazie rywalizacji.

„Świetnie się bawiłem i było to przyjemne doświadczenie” – powiedział Gutiérrez. „Oczywiście będą na owalu po raz pierwszy, nie wiedziałem czego się spodziewać na początku wyścigu i trochę trwało zanim się rozkręciłem, ale z kolejnymi okrążeniami czułem się coraz bardziej komfortowo i wykorzystywałem narzędzia w kokpicie, aby poprawić prowadzenie samochodu w tłoku, co było największym wyzwaniem”.

„Chciałbym podziękować moim rywalom, że byli wobec mnie fair. Walka była bardzo dobra i bardzo sportowa, dzięki czemu świetnie się bawiłem. Wybór linii jazdy sprawiał mi trudność, bo w miarę zbliżania się do innych, balans samochodu zupełnie się zmienia i trzeba to przewidzieć, a to przychodzi dopiero z doświadczeniem”.

Gutiérrez będzie miał w tym roku jeszcze dwie okazje do ścigania się na torach owalnych, podczas sierpniowych rund w Pocono i Gateway.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej DCR

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka