Davison pojedzie w Indy 500

Davison pojedzie w Indy 500 INDYCAR

Zespół Dale Coyne Racing ogłosił, że James Davison zastąpi Sébastiena Bourdaisa w samochodzie nr 18 na czas wyścigu Indianapolis 500. Będzie to trzeci występ Australijczyka w słynnym amerykańskim wyścigu.

Davison, znany w ostatnich latach głównie ze swoich występów w IMSA Championship, zaliczył swój debiut w Indy 500 w 2013 roku wraz z zespołem Coyne’a, co pozwoli mu szybko zaaklimatyzować się wewnątrz ekipy.

„Myślami jestem z Sébastienem i Claire Bourdais” – skomentował Davison. „To nie są okoliczności, w jakich kierowca chce dostać okazję występu w Indianapolis 500. Mimo wszystko jestem podekscytowany i gotowy podjąć wyzwanie. Głównym celem będzie jak najlepszy wynik dla zespołu, Sébastiena i jego sponsorów”.

Davison będzie miał zaledwie cztery godziny na przygotowanie się do startu – trzy podczas poniedziałkowego treningu oraz jedną w ostatniej, piątkowej sesji. Jego najlepszym dotychczasowym wynikiem było 16. miejsce w 2014 roku.

Bourdais opuści Indianapolis 500 oraz resztę sezonu IndyCar Series z powodu złamań, jakich doznał w wyniku wypadku w sobotnich kwalifikacjach. Czterokrotny mistrz serii pomyślnie przeszedł operację i rozpoczął drogę do odzyskania pełnej sprawności.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej DCR

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka