Power pozbył się pecha z początku sezonu

Power pozbył się pecha z początku sezonu INDYCAR

Will Power sięgnął w sobotę po swoje pierwsze tegoroczne zwycięstwo w IndyCar Series. Mistrz z sezonu 2014 przejechał bezbłędny wyścig na drogowej wersji toru Indianapolis i został piątym zwycięzcą w takiej samej ilości wyścigów.

Rok Australijczyka rozpoczął się, podobnie jak poprzedni, od pole position na ulicach St. Petersburga. W wyścigu jego Chevrolet uległ jednak awarii i nie dojechał on do mety. W Long Beach zderzył się on z Charliem Kimballem na pierwszym okrążeniu wyścigu i zajął odległe 13. miejsce, a w Barber prowadził po ostatniej serii postojów, gdy przebiciu uległa prawa tylna opona, zmuszając go do oddania prowadzenia.

Odnowienie formy przyszło w Phoenix, gdzie zajął on drugie miejsce. W Indianapolis Power nie pozostawił jednak wątpliwości, że wrócił do rywalizacji o tytuł mistrzowski – po poprawieniu rekordu toru w kwalifikacjach, prowadzenie stracił tylko po pierwszej serii pit-stopów, kiedy to Hélio Castroneves zdecydował się na bardziej agresywną strategię, która nie przyniosła długofalowych efektów.

„Jestem w tym sporcie już na tyle długo, by wiedzieć że sukcesy nie trwają wiecznie, ale pech również nie” – komentował na mecie sobotniego wyścigu. „To wspaniałe uczucie, gdy wszystko w końcu ułożyło się po naszej myśli. Oczywiście mieliśmy trudny start i powinniśmy mieć na koncie już dwie wygrane, co by pomogło nam w punktacji”.

„Wspaniale jest znowu wygrać. To zwycięstwo nr 30 i chcę zamienić to na 31 pod koniec miesiąca” – stwierdził Australijczyk, odnosząc się do kolejnego wyścigu w kalendarzu serii, 101. edycji Indianapolis 500, który odbędzie się 28 maja.

Wypowiedź: Z wykorzystaniem informacji prasowej INDYCAR

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka