Alonso powraca do McLarena na Indianapolis 500

Trzykrotny mistrz świata w wyścigach samochodowych Fernando Alonso podejmie trzecią próbę wygrania wyścigu Indianapolis 500. Hiszpan zasiądzie w trzecim samochodzie zespołu McLaren SP.

„Jestem kierowcą wyścigowym, a Indianapolis 500 to największy wyścig na świecie” – powiedział Alonso. „Kocham tych niesamowitych fanów, dzięki którym każdy kierowca czuje się wyjątkowy i dla których chcę tutaj wracać. Mam największy szacunek dla tego wyścigu oraz wszystkich, którzy w nim uczestniczą. Chcę się z nimi ścigać i jak zawsze dać z siebie wszystko”.

Alonso przez długi czas negocjował z zespołem Andretti Autosport, lecz ta współpraca ostatecznie nie doszła do skutku: „Musiałem sprawdzić wszystkie dostępne opcje, ale McLaren SP zawsze był na szczycie mojej listy. Mam szczególną relację z McLarenem – wiele razem przeszliśmy, co stworzyło między nami silną więź i lojalność. Jestem pod wrażeniem nowej organizacji, która we współpracy z Chevroletem zapowiada się na bardzo mocny program. Zespół ma doświadczonych i wykwalifikowanych ludzi, a także znakomite zasoby. Jestem pewien, że możemy być konkurencyjni”.

„Jestem skupiony i nie mogę doczekać się rozpoczęcia przygotowań. Świetnie będzie współpracować z Oliverem [Askew] oraz Pato [O’Wardem], czyli dwójką wspaniałych młodych talentów, którzy cały czas się rozwijają”.

Hiszpan ponownie wystartuje z numerem 66, a jego inżynierem będzie utytułowany Craig Hampson, który dołączył do McLarena SP kilka miesięcy temu.

Szef McLaren Racing Zak Brown dodał: „Od początku byliśmy otwarci na wystawienie trzeciego samochodu dla Fernando i cieszymy się, że zdecydował się do nas dołączyć. Jest jednym z najlepszych kierowców na świecie i wspaniale jest mieć go w zespole”.

Źródło: indycar.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league