Jak dowiedział się magazyn Racer, zespół Andretti Autosport nie wystawi samochodu dla Fernando Alonso podczas tegorocznego wyścigu Indianapolis 500. Choć niemal wszystkie elementy układanki były już na swoim miejscu, plany pokrzyżowała Honda, odmawiając wynajęcia silnika dla trzykrotnego mistrza świata.

Po rozstaniu z McLarenem, Alonso miał ponownie związać się z ekipą Andretti Autosport, aby spróbować zakwalifikować się do swojego drugiego Indianapolis 500. Rozważano także występy Hiszpana w innych wyścigach cyklu IndyCar. Ogłoszenie współpracy miało nastąpić już w ubiegłym tygodniu, lecz centrala Hondy w Japonii odrzuciła zapytanie w tej sprawie od amerykańskiego oddziału Honda Racing Development.

Oznacza to, że jeżeli Alonso będzie mógł wystartować w IndyCar jedynie samochodem napędzanym przez silnik Chevroleta – jedną z potencjalnych opcji jest nowy zespół sygnowany przez McLarena. Dla Andretti Autosport również oznacza to zmianę planów. Jeśli ekipa nadal chce wystawić siódmy samochód w Indianapolis, potencjalnym faworytem byłby James Hinchcliffe, który ma dobre relacje z Hondą, a w ostatnich tygodniach podpisał kontrakt sponsorski z dużą firmą branży informatycznej.

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race