Rossi przeniesie się do IndyCar?

Alexander Rossi może dołączyć do stawki IndyCar Series, po tym jak nie znalazł miejsca w zespole Manor w Formule 1.

Jak podaje magazyn Racer, Amerykanin jest w drodze do Indianapolis, gdzie w samochodzie Andretti Autosport będzie przymierzany dla niego fotel, by mógł uczestniczyć w przyszłotygodniowych testach na torze Phoenix.

Możliwość pojawienia się Rossiego w Andretti Autosport pojawiła się po ogłoszonym wczoraj połączeniu z mniejszą ekipą Bryan Herta Autosport, dzięki czemu zespół Michaela Andrettiego wystawi aż cztery samochody w nadchodzącym sezonie, podobnie jak czołowi rywale, Penske Racing i Chip Ganassi Racing.

„To będzie świetne” – stwierdził Herta. „Zadzwoniłem do Mike’a w tym tygodniu jako przyjaciel i powiedziałem, że mam problemy finansowe, a on odparł że zna to uczucie. Zaczęliśmy rozmawiać i niedługo potem byłem w samolocie do Indianapolis. Wszystko się złożyło ze sobą w zaledwie kilka dni”.

Samochód nr 98 Herty będzie nadal obsługiwany przez jego mechaników, lecz będą oni pracować w warsztacie Andretti Autosport: „To wspaniała współpraca, bo będę mógł zatrzymać wszystkich moich 12 chłopaków i będziemy konkurencyjni. Nadal będę na pit wall opracowywać strategię, a w moim warsztacie będzie stacjonować zespół rallycrossowy. Jestem bardzo optymistyczny, jeśli chodzi o tę umowę”.

Na konsolidacji sił obu ekip ucierpiał Gabby Chaves. Młody Kolumbijczyk wywalczył w samochodzie Herty tytuł debiutanta roku, lecz z powodu braku płatności przez jednego ze sponsorów, Herta musiał zrezygnować z imponującego zawodnika na rzecz kogoś, kto wniesie do ekipy wkład finansowy.

Rossi znajduje się w pozycji numer jeden do fotela w IndyCar, czym dołączyłby do innego byłego kierowcy Manora, Maxa Chiltona, który w tym sezonie zadebiutuje z ekipą Chipa Ganassiego. Przed ogłoszeniem składu przez ostatni zespół Formuły 1, na liście kandydatów Herty znajdował się JR Hildebrand, a niektórzy spekulowali nawet o angażu Pastora Maldonado.

Do startu sezonu 2016 zostały już tylko nieco ponad dwa tygodnie – kierowcy odpalą silniki 13 marca na ulicach Saint Petersburga.

Źródło: racer.com, racer.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze