Malukas kierowcą Meyer Shank Racing na resztę sezonu IndyCar

David Malukas powróci do IndyCar w barwach Meyer Shank Racing. Amerykanin zastąpi w bolidzie #66 Toma Blomqvista. W zespole zadebiutuje podczas GP na torze Laguna Seca.

Blomqvist po słabym początku debiutanckiej kampanii został odesłany na ławkę rezerwowych na dwa wyścigi, ale ostatecznie nie pojawi się w bolidzie już do końca sezonu. W GP Detroit i na torze Road America zastępuje go współwłaściciel ekipy - Hélio Castroneves – który nie jest jednak zainteresowany powrotem do serii na pełen etat.

W związku z tym zespół musiał znaleźć innego zastępcę. Zwolniony z McLarena Malukas od początku wydawał się być idealnym kandydatem na to miejsce. Amerykanin nie raz prezentował dobre tempo w słabszym zespole Dale Coyne, a jak pokazuje Felix Rosenqvist, Meyer Shank jest w stanie bić się o czołowe lokaty.

„Cały ten proces był niezwykle trudny dla mnie i [współwłaściciela zespołu] Jima Meyera” – powiedział Mike Shank. „Musieliśmy wziąć pod uwagę wiele czynników, ponieważ musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby odrobić straty w mistrzostwach i rankingach Leader Circle. Cieszymy się, że David dołączył do nas, ponieważ ma zarówno doświadczenie, jak i potencjał, i nie możemy się doczekać, aż rozpoczniemy współpracę, zaczynając od testów w Milwaukee, a następnie ścigając się Laguna Seca”.

„Jestem niezwykle wdzięczny Jimowi Meyerowi, Mike’owi Shankowi i całemu zespołowi Meyer Shank Racing za możliwość dokończenia sezonu IndyCar 2024” – powiedział Malukas. „Pomimo niepowodzeń na początku tego roku, pilnie skupiam się na powrocie do zdrowia, wkładając niezbędny wysiłek i poświęcenie, aby wrócić do najlepszej formy. Jestem gotowy i podekscytowany na powrót do bolidu, a moim celem jest maksymalne wykorzystanie tej szansy i zapewnienie dobrego występu zespołowi i naszym kibicom. Ta szansa wiele dla mnie znaczy i jestem zdeterminowany, aby odwdzięczyć się za okazane mi zaufanie, najlepiej jak potrafię na torze”.

Współpracę z zespołem Malukas rozpocznie już 11 czerwca od testu silników hybrydowych na torze Milwaukee Mile. Te mają zadebiutować w IndyCar podczas GP Mid-Ohio, więc Amerykanin będzie miał szansę zapoznać się z systemem w nowym zespole.

Blomqvist pozostaje częścią zespołu Meyer Shank Racing. Prawdopodobnie stanie się częścią załogi MSR, kiedy ta powróci do serii IMSA.

GP na torze Road America w najbliższą niedzielę o 21:30. Laguna Seca przywita kierowców IndyCar dwa tygodnie później.

Źródło: meyershankracing.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze