Ganassi i McLaren kłócą się o mistrza IndyCar

Aktualny mistrz serii IndyCar Álex Palou jest najbardziej rozchwytywanym kierowcą w stawce. Zarówno jego obecny zespół Chip Ganassi Racing jak i McLaren ogłosili, że Hiszpan będzie dla nich jeździć w 2023 roku.

We wtorek późnym wieczorem zespół Chip Ganassi Racing poinformował o skorzystaniu z opcji przedłużenia obecnego kontraktu z Palou na sezon 2023. Trzy i pół godziny później zarówno kierowca jak i zespół McLaren poinformowali o nawiązaniu współpracy.

„Dowiedziałem się z mediów, że dziś popołudniu, bez mojej zgody, Chip Ganassi Racing wydał informację prasową ogłaszającą, że będę dla nich jeździć w 2023 roku” – Palou napisał w mediach społecznościowych. „Co jeszcze bardziej zaskakujące, informacja CGR zawierała wypowiedź, której nie udzieliłem. Nie zatwierdziłem tej informacji prasowej i nie jestem autorem ani nie zatwierdziłem tej wypowiedzi. Poinformowałem niedawno CGR, że z powodów osobistych nie zamierzam kontynuować z nimi współpracy po sezonie 2022. Pomijając dzisiejsze wydarzenia, mam ogromny szacunek do zespołu CGR i liczę na to, że będziemy mieli wspólnie mocną końcówkę sezonu”.

Podobnie jak wcześniej w przypadku Felixa Rosenqvista, McLaren podpisał kontrakt z Palou, który nie precyzuje serii, w której ma on startować. Wiadomo natomiast, że dołączy do Patricio O’Warda i Coltona Herty w programie testów samochodu 2021 Formuły 1.

Szef McLaren Racing Zak Brown powiedział: „Zawsze mówiliśmy, że chcemy w McLarenie najlepsze talenty i to ekscytujące, że możemy dołączyć Álexa do tej listy. Nie mogę się też doczekać, aby zobaczyć go za kierownicą samochodu Formuły 1 wraz z Pato O’Wardem i Coltonem Hertą. Álex to niezwykle utalentowany kierowca, który wygrał w każdej serii, w której startował i cieszę się, że mogę powitać go w rodzinie McLarena”.

W odpowiedzi na informację McLarena, Chip Ganassi powiedział lokalnym mediom, że jest to dla niego nowa informacja. Jego zespół wydał też krótkie oświadczenie: „Możemy potwierdzić, że Álex Palou ma kontrakt z zespołem do końca 2023 roku”.

Źródło: chipganassiracing.com, mclaren.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze