Colton Herta przetestuje w tym tygodniu w Portimão bolid McLarena

Colton Herta poprowadzi w tym tygodniu bolid McLarena na torze Autódromo Internacional do Algarve w Portimão w ramach swojego programu testowego z zespołem. Amerykanin zasiądzie za sterami ubiegłorocznej konstrukcji, którą brytyjski zespół wywalczył czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Kierowca Andretti Autosport podpisał umowę testową z zespołem McLarena i niedawno spędził czas z zespołem, korzystając z symulatora, znajdującego się w Centrum Technologicznym McLarena. Herta ukończył także dopasowywanie fotela przed swoim pierwszym przejazdem bolidem Formuły 1. Przygotowania te zmierzają do debiutu Amerykanina w bolidzie F1 z 2021 roku – zgodnie z przepisami testów w tej serii wyścigowej.

Herta na torze Algarve pojawi się w poniedziałek i wtorek, zanim Will Stevens, kierowca rozwojowy McLarena, przejmie stery bolidu w środę. Kierowcy będą mieli do dyspozycji tor, na którym w latach 2020 i 2021 odbywało się Grand Prix Portugalii, w obu przypadkach zdominowane przez Lewisa Hamiltona.

Jak donosi RACER, Herta będzie mieć więcej jazd testowych w tym roku, jednak nie przed przerwą w środku sezonu wyścigowego. Podczas niej McLaren zamierza przeanalizować, jak Amerykanin wypada w porównaniu z innym startującym w IndyCar zawodnikiem - Pato O'Wardem, który testował dla McLarena podczas testów dla młodych kierowców w Abu Dhabi w ubiegłym roku.

Jak mówi dyrektor zespołu McLaren, Andreas Seidl, jakakolwiek decyzja dotycząca pojawienia się innego kierowcy niż podstawowy podczas pierwszych sesji treningowych zostanie podjęta, gdy zespół oceni wszystkich kandydatów, których może zgłosić.

„Chcemy dać mu szansę pokierowania bolidem Formuły 1 i możliwość pokazania, co tak naprawdę jest w stanie zrobić w takim samochodzie” – powiedział Seidl. „Mamy teraz również możliwość poprowadzenia w tym roku ubiegłorocznej konstrukcji, więc celem testu jest sprawdzenie, jak sobie poradzi z tym bolidem”.

„Jak wiecie, musimy odbyć — dwa razy w tym roku — wolną sesję treningową z młodym kierowcą. Po przetestowaniu wszystkich kandydatów, którym chcemy dać szansę w naszym samochodzie, podejmiemy decyzję kto faktycznie weźmie udział w obu sesjach treningowych”.

Obecnie Herta zajmuje w serii IndyCar dziesiąte miejsce z 212 punktami na koncie. W tym sezonie Amerykanin sięgnął po jedno zwycięstwo i jedno Pole Position. O'Ward może poszczycić się takimi samymi rezultatami, Meksykanin zgromadził jednak 256 punktów i zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Na jej czele wciąż plasuje się były kierowca Formuły 1, Marcus Ericsson, który zgromadził 321 punktów i zwyciężył zaledwie raz - w tegorocznym wyścigu Indianapolis 500.

Źródło: RACER

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze