Rosenqvist pozostaje w McLarenie

Felix Rosenqvist podpisał nowy, wieloletni kontrakt z zespołem McLarena. Szwed nie wie jednak, gdzie będzie się ścigać w sezonie 2023.

Rosenqvist dołączył do ekipy McLaren SP przed sezonem 2021 IndyCar Series. Od tamtej pory jego najlepszym wynikiem było czwarte miejsce podczas tegorocznego wyścigu Indianapolis 500. Wcześniej Szwed wygrał jeden wyścig i dwukrotnie stawał na podium dla ekipy Chip Ganassi Racing.

McLaren ma już dwóch zakontraktowanych kierowców na sezon 2022 – do Patricio O’Warda dołączy bowiem Alexander Rossi. Rosenqvist może pozostać częścią ekipy, jeśli powiększy się ona do trzech samochodów. McLaren zastrzega jednak, że nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji o tym, czy umieścić Rosenqvista w trzecim fotelu IndyCar czy przenieść go do Formuły E, gdzie McLaren będzie się ścigać od sezonu 2022/2023 – Szwed ścigał się już w elektrycznej serii i wygrał trzy wyścigi dla zespołu Mahindry.

„Cieszę się, że pozostanę z McLarenem na sezon 2023 i kolejne” – powiedział Rosenqvist. „Ekspansja zespołu do Formuły E w przyszłym sezonie zapewnia mi dodatkowe możliwości zarówno w USA jak i w Europie i nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł potwierdzić swoje plany w nadchodzących tygodniach”.

„Uwielbiałem ścigać się dla McLarena SP w IndyCar i mieliśmy razem kilka świetnych chwil, jak pole position w Teksasie czy czwarte miejsce w Indianapolis. Jestem podekscytowany i wdzięczny możliwością rozważenia nowych opcji i wykorzystać moje doświadczenie, żeby pomóc McLarenowi rozpocząć sezon 2023 w najlepszy możliwy sposób”.

Źródło: mclaren.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze