Grosjean robi sobie wrogów w IndyCar

Romain Grosjean jest ulubieńcem fanów, zwłaszcza europejskich, w wyścigach IndyCar. Były kierowca Formuły 1 nie zapracował sobie jednak na podobną przychylność ze strony rywali na torze, zwłaszcza w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Alabamy.

Najbardziej niezadowolony na mecie był Graham Rahal, z którym Grosjean zderzył się dwukrotnie w walce o siódmą pozycję na cztery okrążenia przed końcem. Zdaniem Amerykanina, Francuz uderzył w nieco celowo.

„Myślę, że to oczywiste, patrząc na jego kamerę pokładową i w którą stronę kieruje głowę” – powiedział Rahal. „Widząc go w lusterkach, jego głowa jest zwrócona w jednym kierunku, a tor biegnie w drugą. Nie trzeba nic dodawać”.

„Zostawiłem mu miejsce. Wiedziałem, że Romain będzie atakować z daleka, bo ostrzeżono mnie, że już tak robił. Najpierw się o mnie otarł, mając swoje przednie koło na poziomie mojego tylnego. Nie ma na to usprawiedliwienia. Następnie odprostował kierownicę, żeby we mnie uderzyć, a potem zrobił to ponownie. Spójrzcie na to, ile ma miejsca”.

„Jestem sfrustrowany, bo to nie jest pierwszy raz. W St. Petersburgu uderzył w każdego, kogo się dało. Tutaj uderzył w [Alexandra] Rossiego, [Coltona] Hertę i we mnie. W pewnym momencie trzeba zacząć się zachowywać – jak powiedział mi jeden z kierowców, nie można nauczyć starego psa nowych sztuczek, a on był z tego znany przez całą swoją europejską karierę, a teraz my mamy z tym do czynienia”.

„Jeśli sędziowie nie chcą nic z tym zrobić, to niech nie robią. Ale kiedy to my wyrzucimy go z toru, lepiej niech zostawią mnie w spokoju. W przeszłości dostawałem kary za dużo mniejsze przewinienia”.

Grosjean nie oszczędzał nawet swoich zespołowych kolegów z ekipy Andretti Autosport. Francuz o mało nie doprowadził do kolizji z Coltonem Hertą, gdy próbował przycisnąć go do ściany na prostej startowej.

Źródło: nbcsports.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1