Rosenqvist zdobywa pierwsze pole position na owalu

Felix Rosenqvist pierwszy raz w swojej karierze poprowadzi stawkę do zielonej flagi w wyścigu na torze owalnym. Szwed wygrał kwalifikacje do drugiej rundy tegorocznej serii IndyCar na Texas Motor Speedway.

Kierowca Chevroleta #7 zespołu McLaren SP przejechał dwa kolejne okrążenia kwalifikacyjne ze średnią prędkością 355,842 km/h, zapewniając sobie pierwsze pole position od Grand Prix Indianapolis w 2019 roku. Rosenqvist przystępował do swojej próby kwalifikacyjnej jako 11. kierowca w kolejce i obserwował, jak 16 jego rywali nie zdołało pozbawić go pierwszej pozycji.

Najbliżej sukcesu był zdobywca pole position i zwycięzca inauguracyjnej rundy na ulicach St. Petersburga Scott McLaughlin. Nowozelandczyk pojechał zaledwie 0,003 sekundy wolniej od zwycięzcy kwalifikacji, uzyskując przy tym średnią prędkość 355,816 km/h. Trzeci był Takuma Sato, który do McLaughlina stracił jedynie 0,0004 sekundy.

Pierwszą piątkę uzupełnili Will Power i Scott Dixon ze stratą odpowiednio 0,020 i 0,021 sekundy, a w jednej dziesiątej sekundy straty zmieścili się także Hélio Castroneves, Josef Newgarden i Rinus VeeKay. Colton Herta i Patricio O’Ward uzupełnili pierwszą dziesiątkę, a tuż za nimi uplasował się aktualny mistrz serii Álex Palou. Najlepszym debiutantem był Devlin DeFrancesco, który zajął 17. pozycję.

Niedzielny wyścig w Teksasie rozpocznie się o godzinie 17:45 polskiego czasu.