Lundgaard wystartuje w pełnym sezonie IndyCar

Rahal Letterman Lanigan Racing ogłosił, że Christian Lundgaard będzie jeździł dla tego zespołu w przyszłym sezonie amerykańskiej serii IndyCar.

Kierowca Formuły 2 zadebiutował w IndyCar w sierpniu na drogowym torze Indianapolis, gdzie wystąpił w barwach ekipy RLL w trzecim samochodzie. Wówczas wywalczył start z drugiego rzędu, a sam wyścig ukończył na 12. pozycji. Duńczyk przejmie numer #30 po Takumie Sato, który po tym sezonie odejdzie z serii.

„Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do Rahal Letterman Lanigan Racing w IndyCar” – powiedział Lundgaard. „To fantastyczny zespół, który sprawił, że poczułem się mile widziany wcześniej w tym roku, kiedy zaliczyłem swój debiut w serii. Ta ekipa to idealny wybór i cieszę się, że mogę do nich dołączyć w kolejnym rozdziale mojej kariery. Byłem bardzo otwarty w kwestii oczekiwań, kiedy ścigałem się w Indianapolis w sierpniu, a to doświadczenie tylko zwiększyło mój głód, by spróbować jeszcze raz, więc możliwość bycia pełnoetatowym kierowcą wyścigowym jest przywilejem”.

„Mogę tylko podziękować Bobby'emu [Rahalowi], Piersowi [Phillipsowi] i zespołowi, a także moim inwestorom i Alpine za urzeczywistnienie tego. Jestem zdeterminowany, aby odwdzięczyć się za tę wiarę występami na torze, gdy sezon zacznie się w lutym. Oczywiście będzie to dla mnie zupełnie nowe wyzwanie, zwłaszcza w wyścigach owalnych, w których nigdy wcześniej się nie ścigałem. Chciałbym myśleć, że szybko się uczę, więc podjęcie tego będzie niesamowitym doświadczeniem”.

„Na razie nie stawiam zbyt wielu oczekiwań poza ciężką pracą oraz czerpaniem radości z wyścigów i mam nadzieję, że wyniki nadejdą. Skupiam się na ukończeniu sezonu Formuły 2, zanim w pełni zaangażuję się w IndyCar. Nie mogę się doczekać, aż ta przygoda się zacznie”.

Umowa Lundgaarda jest wieloletnia, zaś sam kierowca będzie częścią załogi składającej się z trzech zawodników. Zespołowymi kolegami w 17. wyścigach przyszłego sezonu będą Graham Rahal oraz Jack Harvey. Sam Lundgaard pojawi się jeszcze na zakończeniu sezonu Formuły 2 podczas grudniowych rund w Arabii Saudyjskiej i Abu Zabi – w tej chwili zajmuje on 11. miejsce w klasyfikacji kierowców z dorobkiem 43. punktów.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Rahal Letterman Lanigan Racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze