Toyota trzecim producentem w IndyCar?

Jak informuje serwis RACER.com, Toyota rozważa powrót do serii IndyCar, kiedy ta przejdzie na nowe silniki hybrydowe.

Według informacji, japoński producent jest prawdopodobnie zainteresowany powrotem do amerykańskiej serii, która od 2023 roku przejdzie na 2,4-litrowe, podwójnie turbodoładowane silniki wykorzystujące system odzyskiwania energii kinetycznej, znany również jako KERS. Dave Wilson, prezes Toyota Racing Development, nie potwierdził, ale również nie zaprzeczył tym spekulacjom.

„Toyota i TRD zawsze prowadzą dyskusje z ekipami, z którymi obecnie współpracujemy, a także z innymi organami sankcjonującymi, aby zapewnić, że utrzymujemy relacje i trzymamy rękę na pulsie amerykańskich sportów motorowych” – powiedział Wilson w rozmowie z RACER.com. „Czerpaliśmy przyjemność podczas wcześniejszych startów w CART i IndyCar i wierzymy, że pod kierownictwem Rogera Penske IndyCar nadal będzie prosperować. Obecnie jednak skupiamy się na rywalizacji w NASCAR, IMSA, SRO, NHRA, Formule Drift, USAC, POWRi i Championship Off Road Racing”.

Po raz ostatni trzech producentów startowało w IndyCar w 2012 roku, kiedy Lotus dołączył do Chevroleta oraz Hondy w momencie debiutu nowych, 6-cylindrowych silników o pojemności 2,2 litra. Brytyjski producent odszedł jednak po zaledwie jednym sezonie i do tej pory jedynie Honda oraz Chevrolet napędzały zespoły w amerykańskiej serii samochodów o otwartym nadwoziu.

Źródło: racer.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze