Rosenqvist wraca do IndyCar

Felix Rosenqvist powróci do startów w serii IndyCar podczas najbliższej rundy na torze Mid-Ohio. Kierowca McLarena SP musiał opuścić dwa ostatnie wyścigi po poważnym wypadku, jakiego doznał na ulicach Detroit.

W samochodzie Szweda doszło do awarii mechanicznej, przez co wjechał on przy pełnej prędkości w betonową barierę. Rosenqvist nie odniósł obrażeń i wyszedł ze szpitala już następnego dnia, lecz lekarze zalecili mu odpoczynek, co przy napiętym kalendarzu IndyCar oznaczało konieczność opuszczenia aż dwóch kolejnych wyścigów.

McLaren SP poinformował, że Rosenqvist będzie mógł powrócić za kierownicę samochodu #7 na torze Mid-Ohio: „Felix Rosenqvist został dopuszczony do jazdy przez lekarzy IndyCar. Felix wraz z zespołem chcą podziękować w szczególności dr. Billowsowi oraz zespołowi medycznemu INDYCAR za znakomitą opiekę”.

Podczas minionych rund w Detroit oraz na Road America Szweda zastępowali Oliver Askew i Kevin Magnussen – obaj nie dojechali do mety z powodu awarii samochodu.

Powrót Rosenqvista nie jest jedyną zmianą na liście zgłoszeń. Na Mid-Ohio pojawią się dwa dodatkowe samochody wystawiane przez Rahal Letterman Lanigan i Dale Coyne Racing with RWR – pojadą w nich Santino Ferrucci oraz zaliczający swój debiut w IndyCar Ryan Norman.

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze