Magnussen zadebiutuje w IndyCar

Były kierowca Formuły 1 Kevin Magnussen zaliczy swój debiut w serii IndyCar podczas nadchodzącej rundy na torze Road America. Duńczyk dołączy do zespołu McLarena SP, gdzie zastąpi Felixa Rosenqvista.

Szwed nie został jeszcze dopuszczony do startu po tym, jak w sobotę miał poważny wypadek na torze ulicznym w Detroit, gdzie z powodu awarii mechanicznej z dużą prędkością wjechał w bariery. Rosenqvist nie doznał żadnych poważnych obrażeń, lecz personel medyczny IndyCar nakazał mu dalszy odpoczynek.

Następnego dnia zastąpił go były kierowca McLarena SP Oliver Askew – Amerykanin tym razem nie będzie jednak dostępny, bowiem na rundę na Road America zakontraktował go już zespół Ed Carpenter Racing. Ten musiał znaleźć zastępstwo dla Rinusa Veekaya, który złamał obojczyk w wypadku na rowerze górskim i musiał być operowany.

Magnussen zostanie wypożyczony do zespołu McLarena SP przez ekipę Chip Ganassi Racing, którą reprezentuje w serii wyścigów długodystansowych IMSA, mimo iż CGR ma także swój zespół w IndyCar. Będzie on pierwszym przedstawicielem swojego kraju w stawce od 2005 roku, kiedy to Ronnie Bremer startował w Champ Car.

Poza Duńczykiem, swój debiut w IndyCar zaliczy Cody Ware. Poprowadzi on dodatkowy samochód współprowadzonego przez jego ojca zespołu DCR with Rick Ware Racing.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze