Hinchcliffe i Jones powracają do IndyCar

Kanadyjczyk James Hinchcliffe oraz reprezentant Dubaju Ed Jones powrócą w pełnym wymiarze do stawki serii IndyCar, podpisując kontrakty z zespołami Andretti Autosport oraz Dale Coyne Racing with Vasser Sullivan.

Hinchcliffe znalazł się bez pracy po tym, jak jego kontrakt na sezon 2020 z zespołem Schmidt Peterson Motorsports został wykupiony, gdy współpracę z ekipą nawiązał McLaren. Kanadyjczyk odnowił wtedy kontakt z zespołem, dla którego odniósł trzy ze swoich czterech zwycięstw w IndyCar – Andretti Autosport. Początkowa umowa obejmowała trzy wyścigi, lecz pod koniec sezonu Hinchcliffe zastąpił Zacha Veacha w kolejnych trzech startach.

„Pracowaliśmy nad tym programem od dnia, gdy podpisaliśmy umowę na pierwsze trzy wyścigi w marcu zeszłego roku” – powiedział Hinchcliffe, który poprowadzi samochód #29 we wszystkich rundach sezonu 2021. „Powrót w pełnym wymiarze był celem od samego początku i to wspaniałe uczucie być z powrotem w stawce z tak wspaniałym zespołem, z którym dzielę tak wiele wspomnień i sukcesów”.

Jones także powróci do swojego dawnego zespołu. Były mistrz Indy Lights zadebiutował w IndyCar wraz z Dale Coyne Racing i zaimponował, zajmując trzecie miejsce w Indianapolis 500. Na kolejny sezon kierowca z Dubaju przeniósł się do Chip Ganassi Racing, gdzie wywalczył kolejne dwa podia, a 2019 rok spędził we wspólnym programie Ed Carpenter Racing i Scuderia Corsa. W sezonie 2020 Jones miał ścigać się w serii DTM, lecz pandemia koronawirusa uniemożliwiła mu wyjazd z Dubaju w celu przystąpienia do wyścigów.

„Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do zespołu Coyne Vasser Sullivan na sezon 2021 IndyCar” – powiedział Jones. „Rozpocząłem moją karierę z Dalem, Jimmy i Sulli odnieśli wspólnie wiele sukcesów, a kombinacja tej trójki sprawdziła się przez ostatnie trzy sezony. Nie mogę się doczekać poprowadzenia samochodu #18”.

Inauguracja sezonu 2021 została przesunięta na 18 kwietnia, kiedy to stawka wyjedzie na tor Barber Motorsports Park.

Źródło: andrettiautosport.com, dalecoyneracing.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league