Castroneves wraca do IndyCar

Trzykrotny zwycięzca wyścigu Indianapolis 500 Hélio Castroneves weźmie udział w sześciu wyścigach sezonu 2021 IndyCar Series. Brazylijczyk będzie reprezentować barwy Meyer Shank Racing.

Castroneves od 2000 roku był nieprzerwanie związany z Team Penske, z którym wywalczył trzy zwycięstwa w Indianapolis 500. Jego pełnoprawna kariera w IndyCar zakończyła się po sezonie 2017, kiedy został przeniesiony do serii IMSA i tylko gościnnie startował w Indianapolis.

Wraz z końcem programu prototypów IMSA, Castroneves rozejdzie się z Team Penske i od dawna zapowiadał zamiar powrotu do IndyCar. Pierwsze kroki ku temu postawił we wrześniu, biorąc udział w dwóch wyścigach dla McLarena SP, a w przyszłym sezonie nawiąże współpracę z Meyer Shank Racing. W ramach kontraktu, Castroneves weźmie udział w sześciu rundach – w tym Indianapolis 500 – jako zespołowy kolega Jacka Harveya, przed którym drugi pełny sezon w IndyCar.

„Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do Meyer Shank Racing na sześć wyścigów IndyCar w przyszłym roku” – powiedział 45-latek. „Znamy się z Mikiem [Shankiem] od dawna, bo startowałem dla jego ekipy w 24h Daytona. Teraz, wspólnie z Jimem [Meyerem], Mikiem i Jackiem, wszyscy uważamy, że mamy duży potencjał. Nie potrafię wyrazić swojej wdzięczności dla Team Penske za te wszystkie lata spędzone z nimi, ale to jest nowy rozdział w moim życiu i jestem podekscytowany dołączeniem do MSR i niesamowitej grupy przyjaciół”.

Przejście Castronevesa do MSR to jedno z wielu poważnych przetasowań w stawce IndyCar: Team Penske rozszerzy swój program do czterech samochodów, zatrudniając na pełny sezon Scotta McLaughlina, Jimmie Johnson podpisał kontrakt na starty w części rund z ekipą Chip Ganassi Racing, a Felix Rosenqvist opuścił CGR na rzecz McLarena SP, zwalniając miejsce dla Álexa Palou.

Źródło: michaelshankracing.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league