IndyCar odwołuje cztery pierwsze rundy sezonu 2020

Władze serii IndyCar poinformowały o odwołaniu wszystkich wyścigów zaplanowanych do końca kwietnia tego roku, w związku z globalną pandemią koronawirusa. Inauguracja sezonu miała odbyć się w ten weekend na ulicach St. Petersburga.

„Po uważnych rozważaniach, których częścią był ciągły dialog z naszymi promotorami, instytucjami oraz władzami miast dotyczących COVID-19, podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich wyścigów IndyCar do końca kwietnia” – czytamy w oświadczeniu serii. „Obejmuje to okres od mającej rozpocząć się dzisiaj rundy na ulicach St. Petersburga aż do rundy w Teksasie, zaplanowanej na 24-26 kwietnia”.

„Choć jesteśmy rozczarowani opóźnieniem sezonu i będzie nam brakować wsparcia fanów w St. Petersburgu, Birmingham, Long Beach i Austin, bezpieczeństwo naszych fanów, uczestników, członków partnerów oraz mediów zawsze będzie dla nas na pierwszym miejscu. Będziemy koordynować dalsze działania z instytucjami oraz władzami, aby ustalić plan działania i wznowienia naszego kalendarza”.

Źródło: Z wykorzystaniem oświadczenia INDYCAR

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze