Mistrz Supercars zadebiutuje w IndyCar

Aktualny mistrz australijskiej serii Supercars Scott McLaughlin dołączy do Team Penske na czas tegorocznego wyścigu o Grand Prix Indianapolis. Nowozelandczyk wystartuje w czwartym samochodzie ekipy.

„To niesamowita okazja, aby ścigać się z jednymi z najlepszych kierowców aut jednomiejscowych świata na jednym z najbardziej znaczących torów w historii sportu motorowego” – powiedział McLaughlin, który weźmie też udział w przedsezonowych testach w Austin. „Nie mogę się doczekać. Marzeniem każdego kierowcy jest reprezentować Team Penske w IndyCar. Po moich doświadczeniach z testu w Sebring wiem już nieco więcej o tym, czego się spodziewać po wejściu do samochodu w Austin. Chcę się uczyć wraz z każdym przejazdem i możliwie jak najlepiej wykorzystać szansę ścigania się dla zespołu w Indianapolis”.

Przez ostatnie trzy lata, jakie McLaughlin jest związany z amerykańską ekipą, wywalczył dwa tytuły w serii Supercars, a także odniósł 35 zwycięstw i zdobył 44 pole position. Jeden z największych triumfów miał miejsce w październiku, gdy stanął na najwyższym stopniu podium wyścigu Bathurst 1000.

Team Penske pozostanie przy dotychczasowym składzie na pełny sezon i wystawi trzy samochody dla aktualnego mistrza IndyCar Josefa Newgardena, zwycięzcy Indianapolis 500 Simona Pagenauda oraz Willa Powera. Po swoim starcie w Grand Prix Indianapolis, McLaughlin odda stery swojego Chevroleta w ręce Hélio Castronevesa, który ponownie powalczy o swoje czwarte zwycięstwo w Indy 500.

Źródło: teampenske.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league