Utytułowany inżynier dołącza do programu McLarena

Zdobywca czterech tytułów mistrzowskich w wyścigach IndyCar jako inżynier wyścigowy Craig Hampson dołączy do zespołu McLarena SP wraz z nowym rokiem kalendarzowym. Poza funkcją inżyniera wyścigowego, będzie odpowiadać za dział badań i rozwoju.

„Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do zdolnej grupy członków zespołu McLarena” – powiedział Hampson, który ma na koncie 38 zwycięstw, z czego dwa podczas Indianapolis 500. „Z niektórymi pracowałem już w przeszłości, a innych traktowałem jako poważnych rywali. Nie mogę doczekać się, aby być częścią przygotowań do sezonu. Będzie to rok rozwoju oraz nauki, ale jestem pewny, że dysponując takimi zasobami, prędzej czy później zaczniemy walczyć regularnie o zwycięstwa, wygrane w Indy 500 i tytuły mistrzowskie”.

Większość swojej 25-letniej kariery Hampson spędził w zespole Newman-Haas, gdzie zdobył wszystkie swoje cztery tytuły jako inżynier Sébastiena Bourdaisa. Po rozwiązaniu tamtego zespołu był związany m.in. z Andretti Autosport oraz Dale Coyne Racing, gdzie miał spędzić jeszcze jeden sezon – McLaren SP wykupił jednak jego kontrakt, aby 49-latek zastąpił obecnego dyrektora technicznego Todda Malloya.

Źródło: arrowmclarensp.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league