Daly wraca na stałe do IndyCar

Po dwuletniej przerwie, Conor Daly znów znalazł dla siebie stałe miejsce w stawce IndyCar Series. Amerykanin wystartuje w 13 z 17 przyszłorocznych wyścigów, reprezentując zespół Ed Carpenter Racing.

Choć 27-latek ma za sobą zaledwie dwa pełne sezony w IndyCar, startował już w barwach siedmiu różnych ekip. Ed Carpenter Racing będzie kolejnym zespołem na tej liście, obok m.in. Andretti Autosport, z którym Daly zaliczył swój najlepszy występ w Indianapolis 500, gdzie zajął 10. miejsce.

Daly będzie dzielić samochód nr 20 wraz z właścicielem ekipy Edem Carpenterem, który ściga się wyłącznie na torach owalnych. Daly wystartuje we wszystkich wyścigach na torach drogowych i ulicznych, a na czas Indianapolis 500 przesiądzie się do trzeciego samochodu ekipy.

„Dla dzieciaka z Indiany szansa ścigania się dla Ed Carpenter Racing wydaje się bardzo na miejscu” – powiedział Daly. „Ten zespół wykonuje niesamowitą robotę i mam ogromny szacunek do Eda oraz całej grupy. Nie mogę doczekać się, aby po raz pierwszy od wielu lat rozpocząć sezon w pełni przygotowanym, po odbyciu testów oraz jazd w symulatorze”.

Źródło: edcarpenterracing.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league