Rinus VeeKay przechodzi do IndyCar

Drugi zawodnik tegorocznej serii Indy Lights Rinus van Kalmthout, startujący pod pseudonimem Rinus VeeKay, dołączy do zespołu Ed Carpenter Racing na pełny sezon 2020 serii IndyCar.

„Jestem przeszczęśliwy” – powiedział Holender. „To spełnienie marzeń, nad którym pracowałem przez ostatnie lata. Przejście z USF2000 do IndyCar w przeciągu trzech lat to coś niezwykłego. Chciałbym podziękować ekipie za zaufanie oraz tę wspaniałą okazję. Niewiele jest wolnych miejsc w IndyCar, więc bycie wybranym do ich zespołu to ogromne wyróżnienie. Nie mogę doczekać się startu sezonu”

19-latek zastąpi w Chevrolecie #21 innego byłego kierowcę Indy Lights Spencera Pigota, który przejeździł z zespołem ostatnie dwa pełne sezony. VeeKay dowiódł przed zespołem swoich umiejętności podczas dwóch sesji testowych zorganizowanych w Portland i Mid-Ohio, a za jego kandydaturą przemawia również wsparcie rodzimych sponsorów.

Właściciel zespołu Ed Carpenter nadal będzie startować na torach owalnych w samochodzie #20. Nie wiadomo jeszcze, kto przejmie stery drugiego Chevroleta na torach drogowych i ulicznych, lecz Amerykanin zaprzeczył plotkom jakoby miałby być to Nico Hülkenberg. 

Źródło: edcarpenterracing.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league